Gabinet Optometryczny

Badanie wzroku to nasza specjalność. Z uwagi na troskę naszych klientów wyposażyliśmy gabinet optometryczny w sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie precyzyjnych badań ostrości wzroku. W kierunku doboru okularów, pomocy optycznych oraz soczewek kontaktowych. W trakcie badania staramy się jasno udzielać odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania i dokładnie zająć się potrzebami dotyczącymi PAŃSTWA oczu. 

Badania optometryczne obejmują:

           Pomiary parametrów układu wzrokowego w zakresie wad refrakcji,

           Diagnostyka i korekcja wad refrakcji.

  • badania uwzględniające proces widzenia m.in.: zez - ukryty i jawny, widzenie obuoczne oraz dwuoczne, sprawność akomodacji i konwergencji, widzenie przestrzenne, widzenie barwne, ogólną sprawność układu wzrokowego,
  • dobieranie i przepisywanie soczewek okularowych, 
  • dobieranie i przepisywanie soczewek okularowych pryzmatycznych
  • dobieranie i przepisywanie pomocy optycznych dla słabowidzących,
  • terapia widzenia -  trening wzrokowo-motoryczny u osób z zaburzeniami widzenia obuocznego oparty na założeniach optometrii behawioralnej. Terapia prowadzona u dzieci i dorosłych z zezem i niedowidzeniem.
  • dobór i aplikacja soczewek kontaktowych: sferycznych, torycznych, progresywnych.

Osoby zainteresowane soczewkami kontaktowymi oprócz badania i doboru odpowiednich soczewek, zostaną poinformowanie o  sposobach pielęgnacji i użytkowania. Zostaną, również pouczone jak prawidłowo zakładać i ściągać soczeweki kontaktowe. Zapewniamy bezpłatne wizyty kontrole i soczewki próbne. Badania prowadzone są według europejskich standardów doboru miękkich soczewek kontaktowych opracowanych przez Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych.

Badanie optometryczne nie obejmuje patologii układu wzrokowego - chorób - w takim przpadku kierujemy pacjenta do lekarza okulisty lub innego specjalisty.

Badania optometryczne prowadzi mgr Agata Bocheńska optometrysta: Członek Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki, Członek Polskiego Towarzystwa Kontaktologicznego.

Gabinet optometryczny mieści się w budynku Przychodni Kolejowej - Obwód Lecznictwa Kolejowego w Rzeszowie

Optometrysta Kontaktolog Terapeuta Widzenia mgr Agata Bocheńska

Plac Dworcowy 2, gabinet 201 (I piętro)
35-201 Rzeszów

Godziny Otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00

Gabinet optometryczny miesci się w budynku Centrum Medycznego PROMEDICA

Optometrysta Kontaktolog mgr Łukasz Bocheński

Plac Wolności 17
35-073 Rzeszów

Godziny Otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00

Rejestracja telefoniczna
17 85 27 584