Okulary z filtrem krawędziowym

Okulary z filtrem krawędziowym:

  • Przede wszystkim nadają się do używania na zewnątrz.
  • Do wzmocnienia kontrastu.
  • Do redukcji odblasku przy podwyższonej wrażliwości na odblask.
  • Stosowanie szczególnie wskazane przy takich chorobach oczu, jak: barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, zwyrodnienie plamki żółtej, albinizm, jaskra, zaćma, zanik nerwu wzrokowego, retinopatia cukrzycowa, ślepota barwna, brak soczewki oka, światłowstręt.

Właściwości:

  • Filtry krawędziowe pochłaniają krótkofalowe, bogate w energię ultrafioletową niebieskie fragmenty widma i w ten sposób przyczyniają się do kontrastowego widzenia i usunięcia wrażliwości na odblask.

Dzięki przyciemnieniu górnej krawędzi okulary szczelnie przylegają do głowy i skutecznie uniemożliwiają przenikanie rozproszonego światła od góry do oka. Dodatkowym wsparciem w tym procesie są szeroko osadzone uchwyty ze zintegrowanymi filtrami. Szczególnie filtrowane są przeszkadzające krótkofalowe części widma, przy czym jednocześnie osiąga się wysoki stopień transmisji światła. W ten sposób okulary z filtrem krawędziowym nadają się przede wszystkim dla inwalidów wzroku. Soczewki z filtrem krawędziowym nadają się do noszenia w oprawce korekcyjnej, można zamówić je ze wskazaną korekcją.