Soczewki okularowe

W naszym Salonie oferujemy soczewki optyczne o najwyższych parametrach dających najlepszą jakość widzenia.

 

Specjalizujemy sie w doborze i montażu soczewek progresywnych.
W naszym salonie udzielamy tzw. gwarancję adaptacyjną.

 

DLA KRÓTKOWIDZÓW I DALEKOWIDZÓW
Posiadamy w ofercie wysokiej klasy soczewki okularowe polskich i zagranicznych producentów zapewniające właściwą korekcję, pełną ochronę wzroku oraz komfort widzenia. Dla osób z dużymi wadami wzroku polecamy soczewki organiczne - plastikowe o wyższym współczynniku załamania światła. Gwarantują one perfekcyjne widzenie i doskonałe właściwości użytkowe. Innym roswiązaniem do korekcji krótkowzroczności są soczewki mineralne czyli szklane. 

Soczewki wysokoindeksowe są bardziej płaskie oraz cieńsze i lżejsze od soczewek wykonanych ze standardowego materiału optycznego. Zamontowane w oprawach okularowych zwiększają estetykę okularów. Szeroka oferta soczewek wysokoindeksowanych sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. Nasi doradcy służą fachową poradą i pomocą w wyborze właściwych soczewek.

Pobierz pdf


SOCZEWKI DLA KIEROWCÓW
Specjalne soczewki fotochromowe do codziennego użytku, które ciemnieją również we wnętrzu samochodu. Intensywnośc ich zabarwienia zmienia się pod wpływem promieniowania UV oraz światła naturalnego, dlatego osiągają one poziom zaciemnienia zapewniający komfort prowadzenia samochodu.
Posiadamy również soczewki dla kierowców, które łączą w sobie zalety soczewek fotochromowych - zaciemniających się w zależności od ilości światła, które na nie pada i polaryzacyjnych redukujących oślepiające odbicia od płaskich powierzchni. Dzięki temu połączeniu gwarantują komfortowe widzenie w każdych warunkach.

SOCZEWKI Z POWŁOKĄ ANTYREFLEKSYJNĄ
Polepszają ostrość widzenia oraz eliminują niepożądane refleksy i odblaski męczące oczy.
Zalecane są w trakcie prowadzenia samochodu, szczególnie podczas jazdy nocą i w deszczu.

Pobierz pdf
 

SOCZEWKI POLARYZACYJNE
Zapewniają ochronę wzroku i komfort widzenia. Redukują refleksy odbijające się od deski rozdzielczej i maski samochodu oraz innych powierzchni poziomych - zapewnia to większe bezpieczeństwo w czasie jazdy.

SOCZEWKI Z POWŁOKĄ BLUE BLOCKER
Posiadają filtr, który naniesiony na powierzchnię soczewki podnosi komfort widzenia w trudnych warunkach.
Powłoka Blue Blocker sprawdza się w czasie mgły, deszczu, o świcie i o zmroku.
Soczewki te rozjaśniają obraz zapewniając doskonałe widzenie w czasie jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

SOCZEWKI DLA DZIECI
Soczewki w okularach dla dzieci powinny być lekkie, bezpieczne i zapewniające dobre widzenie.

 

Zalecamy:
Soczewki plastikowe [organiczne] które są lekkie i nietłukące - chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Barwione na różne ciekawe kolory - zapewniają estetykę. 
Powłoki antyrefleksyjne - zapewniają wysoką przejrzystość soczewek, redukują odblaski męczące wzrok, chronią przed zaparowaniem i ułatwiają utrzymanie soczewek w czystości.

 

OKULARY DO KOMPUTERA
Chronią wzrok. Długotrwałe patrzenie na ekran monitora powoduje zmęczenie i utratę ostrości widzenia. Jest to wywołane zmuszeniem oczu do ciągłego patrzenia na niewielkie odległości, co bardzo je męczy. Aby pozbyć się tych dolegliwości należy do pracy z komputerem zakladać okulary z powłoką Antyrefleksyjną.

Powłoki Antyrefleksyjne - eliminują wszelkie zakłócenia pojawiające się na powierzchni soczewek, ponadto zwiększają wytrzymałość mechaniczną soczewek i pomagają zachować je w czystości.

REKREACJE
Soczewki przeznaczone dla osób aktywnie uprawiających sport tj.: jazda rowerem, tenis, gra w piłkę itp. są wykonane ze specjalnego najlżejszego materiału, jakim jest TRIVEX lub POLIWĘGLAN. W połączeniu ze specjalną oprawą okularową tworzą doskonałą ochronę Twoich oczu w czasie uprawiania sportu.
Dla narciarzy, golfiarzy, wędkarzy lub żeglarzy - polecamy soczewki polaryzacyjne w kolorze brązowym lub szarym. Redukują one odbicie od płaskich, blyszczących powierzchni [śnieg, tafla wody].
Polaryzacja pomaga prawidłowo ocenić pochyłość stoku i odległość oraz dzięki niej można ujrzeć co dzieje się tuż pod powierzchnią wody.

SOCZEWKI OCHRONNE PRZED UV
Ochrona naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV i olśnieniem słonecznym jest koniecznością.

SOCZEWKI FOTOCHROMOWE
Chronią oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. W zależności od ilości promieniowania zmieniają swoje zabarwienie.

SOCZEWKI POLARYZACYJNE
Dzięki doskonałym właściwościom optycznym zapewniają lepszą ochronę wzroku i komfort widzenia.

POWŁOKA UV- 400
To rodzaj bezbarwnej powłoki, która naniesiona na powierzchnię soczewki okularowej organicznej zapewnia jej użytkownikowi całkowitą ochronę przed promienowaniem UV, padającym z przodu soczewki.

POWŁOKA UV-COLOR
Wszystkim zaopatrującym się w okulary przeciwsłoneczne polecamy soczewki barwione z dodatkową powłoką UV COLOR. Podnosi ona włściwości ochronne barwionych soczewek okularowych przed promieniowaniem ultrafioletowym.

OKULARY PROGRESYWNE
Zalecamy osobom,ktore:

 • mają problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko,
 • trudność sprawia im czytanie drobnego druku,
 • chcą widzieć wyraźnie to, co jest blisko i co jest oddalone nie zmieniając okularów

Soczewka progresywna to soczewka, której moc zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeśli patrzymy daleko, wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniając dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty znajdujące się blisko oczu - wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki - zapewnia on prawidłowe widzenie na odległości pośrednie.
Soczewki progresywne mają różne konstrukcje uwzględniające indywidualne potrzeby klientów.

Najnowsze soczewki dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika - biorą pod uwagę specyficzne potrzeby osób praworęcznych i leworęcznych oraz anatomię oka i ciała. Uwzględniają dodatkowo wybraną przez użytkownika oprawę okularową i sposób noszenia okularów. Zapewniają natychmiastową adaptację, łagodne przejście między obszarami widzenia oraz najszersze pole widzenia.

Posiadamy szeroką gamę soczewek progresywnych. Nasze soczewki posiadają gwarancję adaptacji.

Polecany również soczewki z medycznym filtrem ochronnym - poprawiające kontrast widzenia, odcinające promieniowanie niebieskie, jednocześnie chroniące siatkówkę przed wysokoenergetycznym, krótkim promieniowaniem.

Soczewki z filtrem ochronnym stosowane są przy mocnym światłowstręcie związanym z uszkodzeniem plamki, krótkowzrocznością, stanach pozapalnych, pourazowych, zwyrodnienieniach barwnikowych siatkówki, przy albinizmie, uszkodzeniach nerwu wzrokowego, achromatopsji - (również soczewki dla dzieci z wysokimi filtrami 585 mn).


PILĘGNACJA OKULARÓW

 • Płyn IZOBŁYSK do pilęgnacji soczewek okularowych.
 • Płyn IZOFOG przeciw zaparowaniu soczewek okularowych. Przydatny dla soczewek organicznych i mineralnych niezależnie od rodzaju powłoki uszlachetniającej na soczewce.
 • OPTIFOG ACTIVATOR
  Zestaw do soczewek okularowych z powłoką antyrefleksyjną OPTIFOG UV. Składa się z płynu aktywującego właściwości powłoki przeciw zaparowaniu soczewek oraz chusteczek do pielęgnacji soczewek okularowych.
 • ISOSOFT
  Chusteczka niezbędna do prawidłowej pilęgnacji soczewek okularowych. Oferowana w różnych kolorach w poręcznym etui.